Amerykańska kablówka zapłaci 229,5 tys. USD za nękanie klientki

AR
opublikowano: 08-07-2015, 15:12

Klientka Time Warner Cable, amerykańskiego dostawcy telewizji kablowej, otrzyma sowite odszykowanie za to, że automatyczny system obsługi klienta zadzwonił do niej, przez pomyłkę, 153 razy.

W ciągu niespełna roku automatyczne centrum obsługi klienta firmy Time Warner Cable wykonało do Araceli King, specjalistki od ubezpieczeń z Teksasu, aż 135 telefony, pomimo że ta informowała konsultantów, że sobie tego nie życzy.
 
W dodatku uporczywy automat się pomylił. Informacja zostawiana przez system komputowy na telefonie komórkowym klientki dotyczyła problemu zalegania z płatnościami i, jak się okazało, miała być skierowana do zupełnie innej osoby.

Zobacz więcej

Film "Krzyk"

Sąd uznał, że spółka - która odpierając zarzuty, twierdziła, że nie wiedziała o przypadku Arceli King - musiała działać z premedytacją, ponieważ klientka zgłaszała problem ciągłych telefonów. Tymczasem dzwonienie nie skończyło się nawet po wniesieniu przez kobietę pozwu sądowego w marcu ubiegłego roku.

Zgodnie z wyrokiem sądu za złamanie prawa dotyczącego zakazu nękania konsumentów poprzez telemarketing i automatyczne telefony, zawartego w ustawie "Telephone Consumer Protection Act", poszkodowanej należy się zadośćuczynienie w wysokości 1,5 tys. USD za każdy telefon od Time Warner Cable.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy