Ropa powyżej 50 USD

opublikowano: 14-09-2017, 18:50
aktualizacja: 14-09-2017, 18:51

Cena ropy WTI rośnie czwartą sesję z rzędu i może zakończyć sesję powyżej 50 USD po raz pierwszy od lipca.

Ropa drożeje, bo rynek wierzy we wzrost popytu na surowiec i skuteczne działania największych producentów w kierunku zmniejszenia jej podaży.

Ropa WTI z październikowych kontraktów drożeje o 1,64 proc. do 50,14 USD. Wcześniej jej cena dochodziła do 50,50 USD.

Zamknięcie powyżej 50 USD byłoby sygnałem próby przełamania poziomu 58 USD, uważa Phil Flynn, analityk Price Futures Group.

- Dzięki silnej odbudowie popytu po huraganie i pogłoskach o ustawie o wydatkach na infrastrukturę rynek powinien testować nowe szczyty dla tego roku – powiedział.

Adrienne Murphy, główna analityk w AvaTrade zwraca uwagę, że cena ropy Brent pokonała znaczącą psychologiczną barierę na poziomie 55 USD. To może zachęcić inwestorów do „byczych” transakcji, argumentuje.

- Jednak inwestorzy wciąż nie mają ochoty pchnąć ropy Brent do poziomu 60 USD w sytuacji kiedy rynek wciąż jest bardzo czuły na „niedźwiedzie” informacje – stwierdziła. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ropa powyżej 50 USD