Amerykański minister omówi rolę USA w zwiększeniu bezpieczeństwa energetycznego w Europie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-03-2006, 06:43

Inwestycje firm amerykańskich w sektorach energetycznych krajów Europy Środkowowschodniej będą tematem spotkania ministra ds. energetyki USA Samuela W.Bodmana z ministrami z krajów Europy Środkowowschodniej, w tym Polski, w tym tygodniu w Budapeszcie.

Inwestycje firm amerykańskich w sektorach energetycznych krajów Europy Środkowowschodniej będą tematem spotkania ministra ds. energetyki USA Samuela W.Bodmana z ministrami z krajów Europy Środkowowschodniej, w tym Polski, w tym tygodniu w Budapeszcie.

    Jak powiedział PAP rzecznik amerykańskiego ministra, Craig Stevens, korporacjom amerykańskim szczególnie zależy na stworzeniu równych warunków działania dla firm z USA i firm z innych krajów oraz "zapewnieniu, że istnieje prawna struktura chroniąca zagranicznych inwestorów".

    "Amerykańskie firmy chcą mieć pewność, że ich inwestycje za granicą są bezpieczne i że istnieją prawne ramy, w których mogą funkcjonować. Zanim się zaangażują, chcą wiedzieć, jakie są reguły działania, i mieć gwarancje, że te reguły się nie zmienią" - powiedział.

     Dodał, że w czasie spotkania w Budapeszcie, które nastąpi w czwartek lub piątek, minister Bodman "będzie zachęcał do umocnienia bezpieczeństwa energetycznego przez dywersyfikację źródeł energii, promowanie odnawialnych źródeł energii i nowych technologii oraz światowej współpracy w rozwijaniu infrastruktury energetycznej".

     Bodman przyleci także do Moskwy na konferencję ministrów energetyki państw klubu G-8.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane