Amerykański PKB przyćmił spółki

Sebastian Gawłowski
31-10-2003, 00:00

Głównym wydarzeniem ostatniej sesji na giełdach zachodnich była publikacja wstępnych danych dotyczących amerykańskiego PKB. Gdy okazało się, że gospodarka USA rozwijała się w III kwartale w tempie 7,2 proc., indeksy poszły w górę, jakby gracze zapomnieli, że to dane historyczne i taki rezultat trudno będzie powtórzyć.

Tylko początek sesji przebiegał nie po myśli posiadaczy akcji. Poranne spadki to głównie efekt słabszych prognoz na przyszłość takich tuzów jak francuski producent leków Aventis oraz szwedzki Ericsson, chociaż obie firmy pokazały niezłe wyniki. Za to rozczarowały przychody Deutsche Banku i wyniki francuskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego Alcatel. Później jednak główne indeksy notowały ponad 1,5-proc. wzrosty.

Czwartek był za to nieprzyjemny dniem dla niemieckiego producenta opon Continental. Rekomendację dla akcji spółki obniżyły jednocześnie trzy znane banki: Deutsche Bank, Goldman Sachs i BNP Paribas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Amerykański PKB przyćmił spółki