Amerykański rynek akcji może dziś odrabiać straty z poniedziałku

opublikowano: 06-08-2019, 14:20

Kontrakty na indeksy amerykańskiego rynku akcji sygnalizują wzrosty przynajmniej na początku wtorkowego handlu.

Kontrakty na Dow Jones Industrial Average, S&P500 i Nasdaq rosną o ok. 1 proc.

W poniedziałek doszło do największej przeceny na amerykańskich rynkach akcji w tym roku. DJIA stracił 2,9 proc. wartości, S&P500 spadł o 3 proc., a Nasdaq o 3,5 proc. Było to spowodowane wzrostem obaw eskalacji wojny handlowej USA i Chin po tym jak Pekin pozwolił na osłabienie chińskiej waluty po raz pierwszy od 11 lat powyżej 7 juanów za dolara. Spowodowało to oskarżenie Chin przez rząd USA o manipulację walutową. Nastroje uspokoiło we wtorek ustalenie przez bank centralny Chin kursu odniesienia notowań juana na poziomie niższym niż oczekiwano.

- Bardziej przyjazny rynkowi fixing w Chinach dostarczył pierwszy sygnał, że bank centralny być może zastanowił się w sprawie robienia z juana broni - powiedział Stephen Innes z VM Markets w Singapurze.

Michael Hewson, główny analityk CMC Markets UK uważa, że wskazując mocniejszego juana bank centralny Chin nie tylko stara się hamować jego dalsze osłabienie, ale próbuje ograniczyć straty jeśli chodzi o zaufanie co do tego, że nadal ma względną kontrolę nad gospodarką i walutą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane