Czytasz dzięki

Amerykańskie akcje skusiły największy kapitał

opublikowano: 13-09-2019, 15:37

Inwestorzy wrócili do funduszy akcji w USA i zmniejszyli swoją ekspozycję na oczekiwania związane z podjęciem przez bankierów centralnych działań stymulacyjnych mających na celu pobudzenie wzrostu gospodarczego.

Fundusze akcyjne na całym świecie przyciągnęły netto 14,4 mld USD w ciągu tygodnia do 11 września, co jest największym napływem kapitałów od marca 2018 r., wynika z danych opracowanych przez Bank of America i EPFR Global. 

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Głównym beneficjentem odnowionego apetytu na bardziej ryzykowne inwestycje zostały amerykańskie akcje, odnotowując 10-ty największy napływ w historii na poziomie 17 mld USD. 

Uwaga inwestorów w przepływach kapitałowych koncentrowała się na funduszach pasywnych, które dodały 23 mld USD, a 8,4 mld USD odpłynęło z funduszy inwestycyjnych.

Tymczasem dzień po tym jak zakończono zbieranie danych o przepływach, Europejski Bank Centralny obniżył wczoraj stopę depozytową do rekordowo niskiego poziomu minus 0,5 proc. i zapowiedział, że będzie wykupował dług w wysokości 20 mld EUR tak długo, jak to będzie konieczne. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy