Amerykańskie akcje traciły najmocniej od brexitowego referendum

opublikowano: 02-08-2016, 22:12

Wtorkowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się mocnym spadkiem głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Przyczyniły się do tego kontynuacja przeceny ropy naftowej oraz nijakie dane o konsumenckie, które wywołały obawy o spowolnienie globalnego wzrostu gospodarczego.

NYSE, Wall Street
NYSE, Wall Street
Bloomberg

W czerwcu dochody Amerykanów wzrosły o 0,2 proc. w ujęciu miesięcznym przy oczekiwaniach rynkowych na poziomie 0,30 proc. Z kolei wydatki podskoczyły o 0,4 proc. W tym przypadku mediana prognoz zakładała wzrost rzędu 0,33 proc. Natomiast wskaźnik oszczędności zmniejszył się w czerwcu o 5,3 proc. i znalazł się na najniższym poziomie od 15 miesięcy.

- W dalszym ciągu nie ma powodu by obstawiać wzrost rynku. Przecena jest konieczna chociażby z punktu widzenia wycen. Spodziewamy się ostatecznie, że rok zakończy się płasko lub lekkim spadkiem – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Malcolm Polley, dyrektor Stewart Capital Advisors.

Na finiszu sesji indeks DJ IA zniżkował o 0,49 proc. Wskaźnik S&P500 tracił 0,64 proc. Z kolei technologiczny Nasdaq spadał o 0,90 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane