Czytasz dzięki

Amerykańskie firmy poważnie cierpią z powodu zamknięcia chińskich zakładów

opublikowano: 17-02-2020, 09:51

Prawie połowa amerykańskich firm w Chinach twierdzi, że ich globalne operacje już odczuwają skutki zamknięcia działalności z powodu epidemii koronawirusa, donosi Reuters.

W badaniu przeprowadzonym przez amerykańską Izbę Handlową w Szanghaju (AmCham), około 78 proc. badanych stwierdziło również, że nie ma wystarczającej liczby pracowników w swoich chińskich zakładach, aby wznowić pełną produkcję. Wprowadzone ograniczenia w zdrowiu publicznym utrudniają pracownikom powrót do pracy po dłuższym urlopie.

48 proc. respondentów stwierdziło, że zamykanie zakładów wpłynęło już na ich globalne łańcuchy dostaw, podczas gdy niemal wszyscy pozostali  oczekują wpływu w ciągu następnego miesiąca.

Badanie AmCham pokazało również, że jedna trzecia ankietowanych firm planuje przenieść działalność z Chin, jeśli ich fabryki nie będą w stanie otworzyć się ponownie, a prawie dwie trzecie firm spodziewa się, że popyt na ich produkty będzie niższy niż zwykle.

W sondażu wzięło udział 109 firm prowadzących działalność produkcyjną w Szanghaju, Suzhou, Nanjing i szeroko rozumianej delcie rzeki Jangcy.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy