Amerykańskie giełdy ponownie zwyżkują

Marek Druś
opublikowano: 06-12-2001, 00:00

Po raz pierwszy od 8 sierpnia Nasdaq pokonał barierę 2 tys. punktów. Po informacjach o stabilizacji wyników najcięższych spółek sektora, m.in. Cisco Systems, Oracle i Intela, inwestorzy zaczynają wierzyć, że rynek wreszcie sięgnął dna, od którego w najbliższym czasie się odbije.

Nie dotyczy to jednak tylko spółek nowych technologii. Steven Wieting, główny ekonomista banku inwestycyjnego Salomon Smith Barney, podwyższył w środę wartość przyszłorocznego średniego zysku na akcję spółek z szerokiego indeksu Standard & Poor’s 500. W raporcie rozesłanym do klientów napisał, że spodziewa się w przyszłym roku zdecydowanego powrotu gospodarki USA na ścieżkę szybkiego wzrostu. Poprawiła nastroje wiadomość o zaskakująco wysokim wzroście wskaźnika aktywności przemysłu w sektorze usług.

Niemal euforycznej atmosferze zakupów nie ulegli udziałowcy Forda, którzy sprzedają papiery spółki po wiadomości o dramatycznej redukcji prognozy zysków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Amerykańskie giełdy ponownie zwyżkują