Amerykańskie giełdy rosną na starcie notowań

(Tadeusz Stasiuk)
26-01-2005, 16:00

Pierwsza faza notowań na amerykańskich parkietach stoi pod znakiem wzrostów. Inwestorzy kontynuowali zakupy zachęceni kilkoma dobrymi raportami kwartalnymi. W szczególności wrażenie na nich zrobił komunikat Texas Industries, największego na świecie producenta procesorów do telefonów komórkowych.

Pierwsza faza notowań na amerykańskich parkietach stoi pod znakiem wzrostów. Inwestorzy kontynuowali zakupy zachęceni kilkoma dobrymi raportami kwartalnymi. W szczególności wrażenie na nich zrobił komunikat Texas Industries, największego na świecie producenta procesorów do telefonów komórkowych. Uspokoiła się też nieco sytuacja na rynku ropy naftowej, chociaż dzisiejsza publikacja danych o zapasach paliw w USA może znowu rozchwiać delikatne status quo.

Texas Instruments odnotował co prawda spadek kwartalnego zysku, ale i tak był on wyższy od tego co spółka sugerowała w grudniu. W ślad za drożejącym Texasem w średniej Dow Jones mocno zyskują papiery Intela.

Ponad 2,5 proc. dodają do swojej wyceny papiery Oracle. Drugi co do wielkości producent oprogramowania biznesowego na świecie zadeklarował, że w 2005 i 2006 r. jego zyski przekroczą prognozy analityków. Niestety, tego samego nie mógł powiedzieć niemiecki lider branży – SAP, i jego akcje we Frankfurcie mocno traciły.

Swoim raportem rozczarował natomiast SBC Communications. Spółka odnotowała w końcu ubiegłego roku spadek zysku netto, ale nieznacznie wzrosły przychody. Firma zapowiedziała redukcję etatów w tym roku. Może ona sięgnąć nawet 7 tys. stanowisk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Amerykańskie giełdy rosną na starcie notowań