Amerykańskie giełdy rosną przed decyzją Rezerwy Federalnej

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 20-09-2005, 16:36

Zgodnie z oczekiwaniami analityków przebieg pierwszej fazy sesji na amerykańskich giełdach zdominowało oczekiwanie związane z wieczorną publikacją stanowiska amerykańskiej Rezerwy Federalnej w kwestii dalszej polityki monetarnej. Inwestorzy zdają się być jednak pogodzeni z kolejną podwyżką stóp procentowych.

Zgodnie z oczekiwaniami analityków przebieg pierwszej fazy sesji na amerykańskich giełdach zdominowało oczekiwanie związane z wieczorną publikacją stanowiska amerykańskiej Rezerwy Federalnej w kwestii dalszej polityki monetarnej. Inwestorzy zdają się być jednak pogodzeni z kolejną podwyżką stóp procentowych. Czekają tylko na wyjaśnienie motywów takiej decyzji Fed w kontekście ostatnich nienajlepszych danych makro i katastrofalnych skutków huraganu Katrina.

Nieco otuchy w serca wlała lekka poprawa sytuacji na rynku paliwowym, gdzie po poniedziałkowym rajdzie (najwyższy jednodniowy wzrost w historii notowań ropy), ceny surowca nieznacznie spadły.

Słabsze od oczekiwań napłynęły dane z rynku nieruchomości. Liczba nowych budów zmniejszyła się w minionym miesiącu o 1,3 proc. Informacja ta na razie nie ograniczyła zapału inwestorów do zakupu mocno przecenionych dzień wcześniej akcji w efekcie czego indeksy odrabiają poniedziałkowe straty.

O blisko jeden procent zwyżkują w średniej Dow Jones notowania Caterpillara. To zasługa podwyższenia ceny docelowej przez R.W. Baird.

Zyskują też nieznacznie notowania giganta detalicznego, Wal-Mart. Firma poinformowała, że wchodzi na rynek Ameryki Centralnej kupując udziały w lokalnym detaliście od Royal Ahold.

Cieszyć się też mogą posiadacze akcji Goldman Sachs. Broker zaprezentował doskonały raport za III kwartał roku obrotowego bijąc na głowę prognozy specjalistów.

Podobne motywy implikują niemal 8-proc. wzrost wyceny papierów Circuit City Stores, detalisty sprzętu elektronicznego. Firma osiągnęła w II kwartale wysoki zysk netto w przeciwieństwie do analogicznego okresu roku ubiegłego, kiedy znalazła się pod kreską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Amerykańskie giełdy rosną przed decyzją Rezerwy Federalnej