Amerykańskie giełdy szukają nowego kierunku

Marek Druś
08-08-2001, 18:17

Po niskim otwarciu sesji, na giełdach w USA indeksy zaczęły rosnąć. Jednak popyt okazał się dość słaby. Wśród inwestorów panują mieszane nastroje, które jak na razie nie dają nadziei na większy ruch indeksów. Udziały Cisco dość umiarkowanie tanieją. Spółka, która dominuje na światowym rynku sprzętu sieciowego, poinformowała wczorajaj o kwartalnych wynikach. Okazały się one złe, ale tego rynek się spodziewał. Zdaniem analityków, przedstawione rezultaty nie pozwalają na odczytanie w jakim kierunku idzie amerykańska gospodarka.

Indeks sektorowy Amex Networking, w skład którego wchodzą największe spółki sektora sieciowego spada ok. 1,3 proc. Większość papierów tanieje, m.in. Cisco, Lucent Technologies, Cieny, Nortel Networks oraz Juniper Networs. Papiery tego ostatniego tracą ponad 4 proc. wartości.

Wśród spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones Industrial największe zniżki notują udziały General Electric, AT&T oraz Procter & Gamble, który przedstawił we wtorek wyniki. Spółka miała na koniec kwartału stratę, co nie zdarzyło się jej przez ostatnie osiem lat.

Nienajgorsze nastroje panują w branży komputerowej. Poza IBM, akcje największych producentów PC-tów umiarkowanie drożeją.

Udziały Sun Microsystems, który poinformował niedawno o nawiązaniu współpracy z Hitachi i jego spółkami zależnymi, wyraźnie drożeją na mało ruchliwym rynku. Współpraca ma dotyczyć dystrybucji sprzętu spółek.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Amerykańskie giełdy szukają nowego kierunku