Amerykańskie giełdy utrwalają rosnący trend

Marek Druś, Paweł Kubisiak
04-01-2002, 00:00

Inwestorzy w USA lubią statystykę i dlatego także w czwartek na otwarciu kupowali akcje. Okazuje się, że w ostatniej dekadzie aż 9-krotnie nastroje na pierwszej sesji w nowym roku odpowiadały zachowaniu indeksów w trakcie następnych 12 miesięcy. Popyt koncentrował się na tych samych papierach, co w środę — producentach półprzewodników.

Zwyżce na Nasdaq ponownie przewodzi Intel. Analitycy banku J.P.Morgan radzą kupować akcje tej spółki jeszcze zanim poda ona wyniki za IV kwartał. Po kilka procent zyskały Micron Technology i AMD.

Obniżka prognoz kwartalnych przez CS First Boston nieznacznie przeceniła papiery Citigroup i Merrill Lynch. Lekko spadła także cena akcji Dow Chemical, który ostrzegł przed gorszymi wynikami w ostatnich 3 miesiącach.

Gracze w Stanach Zjednoczonych zupełnie zlekceważyli dane o nowych rejestracjach bezrobotnych, które nieoczekiwanie mocno wzrosły w ostatnim tygodniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Paweł Kubisiak

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Amerykańskie giełdy utrwalają rosnący trend