Amerykańskie indeksy rozpoczęły sesję prawie bez zmian

24-10-2002, 16:37

Czwartkowe notowania na Wall Street rozpoczęły się od niewielkich wzrostów indeksów, które po godzinie sesji znajdują się na niewielkim minusie. Inwestorzy wyraźnie nie mogą znaleźć kierunku i wahają się nad interpretacją ostatnich wyników spółek giełdowych.

Pozytywnym bohaterem sesji jest niewątpliwie medialny gigant AOL Time Warner, który zyskał już 5,4 proc. To efekt dobrych wyników III kwartału, w którym największy na świecie koncern medialny zarobił netto 57 mln USD wobec 997 mln USD strat przed rokiem. Jednak spółka skoryguje wyniki finansowe za ostatnie dwa lata z powodu błędów księgowych.

Największa pod względem kapitalizacji spółka ubezpieczeniowa na świecie, AIG podała zysk za trzecim kwartał, który po odliczeniu pozycji jednorazowych był gorszy od oczekiwań. Jednak spółka odbiła pod koniec wczorajszych notowań i zyskuje 2 proc. Na plusie jest też producent sprzętu fotograficznego Eastman Kodak, który również maił wyniki gorsze od oczekiwań rynku.

Prawie 3 proc. spadła wycena producenta chipów telekomunikacyjnych Qualcomm, któremu Credit Suisse First Boston obniżył rekomendację do poniżej rynku.

Dobry klimat dla dalszego przebiegu sesji stwarzają najnowsze dane makro. W ubiegłym tygodniu liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych spadła w USA do 389.000 z 414.000 po korekcie tydzień wcześniej. Analitycy prognozowali spadek liczby nowych bezrobotnych do 404.000 osób.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Amerykańskie indeksy rozpoczęły sesję prawie bez zmian