Amerykańskie indeksy także biją rekordy

Przemek Barankiewicz
22-08-2003, 16:11

Po podniesieniu przez Intela, największego producenta procesorów, prognoz wyników kwartalnych indeksy w USA musiały wzrosnąć. Nastroje poprawiła jeszcze sieć handlowa Gap, która potroiła zysk w ostatnim kwartal. Główny wskaźnik Dow Jones, który rośnie siódmy raz w ciągu ostatnich ośmiu sesji, wspiął się najwyżej od 14, a Nasdaq Composite najwyżej od 16 miesięcy.

Intel podwyższył przedział, w jakim znajdzie się jego sprzedaż w trzecim kwartale, z 6,9-7,5 mld USD do 7,3-7,8 mld USD. Akcje spółki zyskały na otwarciu 8 proc. Takim sam wzrost spotkał papiery AMD, jedynego konkurenta Intela na rynku procesorów.

Zdecydowanie zyskują papiery GAP, największej w USA sieci odzieżowej. Spółka z San Francisco w ciągu roku zdołała potroić zysk netto.

Wzrosty przeważają także wśród spółek softwarowych. Novell zapowiedział, że w obecnym kwartale zdoła wypracować zysk wobec strat sprzed roku.

Spadki nie ominęły za to papierów Schering-Plough, spółki farmaceutycznej. Producent m.in. antyalergicznej Clarityny traci po zredukowaniu o 68 proc. kwartalnej dywidendy.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Amerykańskie indeksy także biją rekordy