Amerykańskie indeksy walczyły o wzrosty

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 14-11-2008, 00:00

Po niecałej godzinie handlu indeksy amerykańskich giełd wyszły ponad kreskę. Nastroje poprawiła informacja o spadku stopy pożyczek hipotecznych. O godzinie 16.30 wskaźnik DJ IA rósł o 1,20 proc., SP 500 zyskiwał 1,42 proc., a Nasdaq 0,5 proc.

Wcześniej dominowali sprzedający, których do pozbywania się walorów zachęcały opublikowane przed sesją dane makro i niepokojące prognozy spółek na kolejne miesiące. Znów zaniepokoiły informacje z rynku pracy. Liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych okazała się zdecydowanie wyższa, niż zakładali analitycy. Wzrosła do 516 tys. z 481 tys. przed tygodniem przy prognozie 485 tys. W średniej Dow Jones próbowały rosnąć notowania Wal-Mart Stores, giganta detalicznego. Raport kwartalny był dwuznaczny. Firma pochwaliła się niemal 10-procentowym wzrostem zysku w III kwartale, ale z drugiej strony ostrzegła przed słabszymi wynikami w ostatnich trzech miesiącach roku. Kurs falował i trudno było mówić o zdecydowanym trendzie. Zdecydowanie lepiej poradził już sobie Intel, producent układów scalonych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Amerykańskie indeksy walczyły o wzrosty