Amerykańskie prywatne więzienie zawiesiło wypłatę dywidendy

  • Paweł Makosz
opublikowano: 07-04-2021, 14:59

Amerykańska firma GEO, która jest właścicielem prywatnego więzienia, poinformowała, że zawiesi wypłatę kwartalnej dywidendy. Powodem jest chęć spłaty zadłużenia i sfinansowania rozwoju. Dzieje się tak ponieważ firma musi stawić czoła ograniczeniom nałożonym na sektor przez prezydenta Joe Bidena.

Na dzień 31 marca spółka posiadała 291 mln USD gotówki w kasie, a dodatkowo około 209 mln USD zdolności dostępnej w ramach kredytu odnawialnego i 450 mln USD w ramach kredytu uprzywilejowanego.

Spółka CoreCivic, która prowadzi inne prywatne więzienie, zapowiedziała z kolei, że zamierza pozyskać 400 mln USD, by przeznaczyć nowe fundusze na spłatę zadłużenia i ogólne cele korporacyjne.

Akcje GEO spadły w handlu przedrynkowym o ok. 6 proc., a akcje CoreCivic o ok. 2 proc.

Na początku tego roku Joe Biden podpisał rozporządzenie wykonawcze w sprawie wycofania się rządu USA z korzystania z usług prywatnych więzień. Prezydent stwierdził, że ta inicjatywa ma na celu zwalczanie systemowego rasizmu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Makosz, Bloomberg

Polecane