Amica i Samsung poinformują o planach

KSA
opublikowano: 22-12-2009, 00:00

Na dzisiejszej konferencji spółki zaprezentują swoje strategie. Wspólnie.

Na dzisiejszej konferencji spółki zaprezentują swoje strategie. Wspólnie.

Wczoraj Amica rozesłała lakoniczne zaproszenia na konferencję prasową. Ma być poświęcona omówie- niu nowej strategii spółki. O planach rozwoju na polskim rynku jednocześnie chce poinformować koreański Samsung.

— Organizujemy tę konferencję wspólnie z Amiką — mówi Blanka Fijołek, rzeczniczka Samsunga.

Od kilku miesięcy Amica prowadzi negocjacje w sprawie współpracy z dużym azjatyckim partnerem, którego nazwy oficjalnie nigdy nie ujawniła. Kyung Sik Choi, prezes Samsung Electronics Polska, przyznał natomiast na łamach "PB", że koncern chce mieć w naszym regionie fabrykę AGD. W swoich planach poważnie brał pod uwagę Polskę i potwierdził, że rozmawiał z Amiką. Rynek od kilku miesięcy żył spekulacjami na temat polsko-azjatyckiego mariażu. Teraz nie ma już wątpliwości, że spółki się dogadały (wczoraj akcje Amiki mocno zyskiwały na wartości). Dziś dowiemy się oficjalnie, jak ma wyglądać ich współpraca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane