Amica przyspieszyła spadki

Robert Kurowski
17-10-2005, 00:00

Sytuacja techniczna notowań Amiki, wytwórcy sprzętu AGD, jest niekorzystna — nawet jeśli uwzględni się fakt, że rynek akcji GPW zmienia właśnie trend na spadkowy. Spadek cen akcji trwa już ponad rok. Obecnie nastąpiło tylko znaczne przyspieszenie tej tendencji. Przyczyną jest ostrzeżenie zarządu o możliwości pogorszenia wyników w tym roku.

W rezultacie kurs znalazł się na poziomie z początku 2003 r. Kluczowym momentem okazała się nieudana próba obrony wsparcia 24,80 zł. Głęboki poziom wyprzedania powoduje, że nawet po tak znacznym spadku ceny jak w ubiegłym tygodniu (z luką) nastąpiła krótka stabilizacja na poziomie 20-21 zł. Charakterystyczne, że w tym momencie doszło również do wzrostu obrotów, co może zapowiadać konsolidację. Jeżeli złe informacje zostały już zdyskontowane, to przynajmniej w krótkim terminie tendencja spadkowa kursu tych akcji powinna zostać powstrzymana.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Amica przyspieszyła spadki