Amica silna na Wschodzie

KSA
opublikowano: 02-09-2010, 00:00

Producent AGD dostrzega oznaki odwrócenia trendu spadkowego na polskim rynku.

Producent AGD dostrzega oznaki odwrócenia trendu spadkowego na polskim rynku.

Podobnie jak Zelmerowi, Amice wiedzie się w tym roku dobrze na rynkach wschodnich.

— Sprzedaż na Wschodzie, szczególnie w Rosji, nieźle się w tym roku rozwija. To daje najwięcej powodów do zadowolenia zwłaszcza, że w ubiegłym roku było bardzo ciężko — mówi Wojciech Kocikowski, członek zarządu Amiki.

Dodaje, że rynek niemiecki stabilnie rośnie. Pozytywne trendy widoczne są też w Skandynawii a w Wielkiej Brytanii i Czechach widać stabilizację spadków. Słabo natomiast zachowywał się rynek polski —tu obserwowane były spadki.

— Widzimy już oznaki odwrócenia tego trendu spadkowego — przyznaje Wojciech Kocikowski.

Amica miała w I półroczu 583,8 mln zł przychodów. To o 4 proc. więcej niż przed rokiem. O 4 proc., do 2,7 mln zł, wzrósł zysk operacyjny. Spółka wypracowała 1,4 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej a rok temu miała 14 mln zł straty.

— Wyniki byłyby lepsze, gdyby nie koszty rozłączenia związane ze sprzedażą fabryk Samsungowi. Zmniejszyły zysk operacyjny o około 4,5 mln zł — tłumaczy Wojciech Kocikowski.

Dodaje, że pod względem wyników lipiec i sierpień wyglądają obiecująco.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane