AMS <AMSN.WA> Opinia Zarządu AMS S.A. dotycząca wezwania do sprzedaży akcji Spółki ogłoszonego przez Agorę S.A.

PROCHEM S.A.
opublikowano: 24-09-2002, 09:30

OPINIA ZARZĄDU AMS S.A. DOTYCZĄCA WEZWANIA DO SPRZEDAŻY AKCJI SPÓŁKI OGŁOSZONEGO

PRZEZ AGORĘ S.A.

Raport bieżący nr 40/2002

Zarząd Art Marketing Syndicate SA z siedzibą w Poznaniu ("AMS" lub "Spółka") informuje, że spółka Agora SA z siedzibą w Warszawie ("Agora") w dniu 20 września 2002 r. ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 3.515.647 akcji AMS stanowiących 83,37% kapitału zakładowego AMS i uprawniających do wykonywania 3.515.647 głosów na walnym zgromadzeniu Spółki (70,08% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki).

Agora określiła cenę za jedną akcję w wezwaniu na 44 złote.

Ogłoszenie przez Agorę wezwania jest ostatnim etapem realizacji Umowy Zobowiązującej do Sprzedaży Akcji AMS, która została zawarta w dniu 17 czerwca 2002 roku (wraz z aneksem nr 1 z dnia 17 września 2002 r.) pomiędzy Agorą a: BB Investment Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, Pawłem Rozwadowskim oraz sześcioma innymi osobami fizycznymi i której celem jest doprowadzenie do nabycia przez Agorę większościowego udziału w Spółce. Stroną powołanego powyżej aneksu do umowy była także Spółka.

Zarząd AMS z zadowoleniem przyjął wiadomość o ogłoszeniu przez Agorę wezwania. Zdaniem Zarządu Spółki, nabycie przez Agorę większościowego pakietu akcji AMS przyniesie Spółce znaczne korzyści. Agora może zapewnić Spółce niezbędne wsparcie finansowe, pomoc w zakresie zarządzania, a także udostępnić swoją sieć sprzedaży. Przystąpienie do Grupy Kapitałowej Agory umożliwi także wymianę wiedzy i doświadczeń obu spółek w działalności na rynku reklamy oraz tworzenie i rozwijanie wspólnych produktów reklamowych. Dzięki temu AMS będzie mogła nie tylko utrzymać, ale także umocnić pozycję lidera na rynku reklamy zewnętrznej.

Data sporządzenia raportu: 24-09-2002

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PROCHEM S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / AMS &lt;AMSN.WA> Opinia Zarządu AMS S.A. dotycząca wezwania do sprzedaży akcji Spółki ogłoszonego przez Agorę S.A.