AMW szuka nabywców na mieszkania w Pile oraz Debrznie. Ceny wywoławcze już od 100 tys. zł

  • Komunikat partnera
opublikowano: 04-05-2022, 11:53
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy zaprasza na majowe przetargi. Pod młotek trafi dziewięć mieszkań w Pile oraz dwa w Debrznie. Przetarg odbędzie się 17 maja br. w siedzibie Oddziału Regionalnego AMW w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej. W ofercie znalazły się zarówno kawalerki, jak i lokale czteropokojowe. Ceny wywoławcze zaczynają się już od niespełna 4 220 zł za m². Zyski ze sprzedaży lokali Agencja przeznaczy na budowę mieszkań dla żołnierzy.

Pośród dziewięciu mieszkań w Pile, które oferuje bydgoski oddział AMW, sześć z nich to kawalerki. Większość usytuowana jest na osiedlu przy ul. Okólnej. To lokale na parterze, drugim oraz trzecim piętrze, o metrażach od 21,7 m2 do 25,4 m2. Mieszkania znajdują się we wschodniej części miasta, w budynkach wielorodzinnych, oddalonych od centrum miasta Piły o około 3 km. W bliskim sąsiedztwie znajdują się obiekty handlowe, sportowe, oświatowe oraz użyteczności publicznej. Ceny wywoławcze wahają się od 100 do 130 tys. zł. Co najmniej 130 tys. zł trzeba będzie wyłożyć na ostatnią z oferowanych kawalerek – dwudziestoczterometrowy lokal parterowy przy ul. Medycznej.

Pozostałe trzy mieszkania w Pile znajdują się w blokach przy ul. Grunwaldzkiej, Kopernika oraz Żółkiewskiego.

Na ul. Grunwaldzkiej nowy właściciel będzie miał do dyspozycji 37 m², w tym dwa pokoje, kuchnię oraz łazienkę. Cena wywoławcza to 190 tys. zł. Większe, trzypokojowe mieszkania o pow. 60 m² mieszczą się przy ul. Kopernika i Żółkiewskiego. Oba lokale położone są obok Parku Miejskiego im. Stanisława Staszica. Licytacja pierwszego z nich rozpocznie się od kwoty 215 tys., a drugiego od 223 tys. zł.

Na nowych właścicieli czekają również lokale mieszkalne w Debrznie – mieście położonym w otoczeniu lasów i jezior, w atrakcyjnym rejonie turystycznym województwa pomorskiego. Na Osiedlu Słonecznym znajdziemy czteropokojowe mieszkanie z balkonem, usytuowane na trzecim piętrze. Za lokal o powierzchni 56,70 m2, w bardzo dobrym stanie technicznym, trzeba będzie wyłożyć przeszło 180 tys. zł. Z kolei zakup dwupokojowego mieszkania przy ul. Przechodniej to wydatek przekraczający 130 tys. zł. Obie nieruchomości położone sąw promieniu 1 km od centrum miasta i są z nim dobrze skomunikowane. W bliskim sąsiedztwie znajdują się obiekty handlowe.

Oferowane przez Agencję mieszkania mają uregulowaną sytuację prawną: są wolne od długów, ciężarów i roszczeń na rzecz osób trzecich.

Przetargi odbędą się 17 maja br. o godz. 10:00 w siedzibie Oddziału Regionalnego AMW w Bydgoszczy, ul. Gdańska 163a. Aby wziąć w nich udział, należy do 11 maja wpłacić wadium w kwocie podanej w ogłoszeniu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.amw.com.pl w zakładce „Nieruchomości”.

Zyski ze sprzedaży mieszkań Agencja Mienia Wojskowego przeznaczy na realizację ustawowych zadań związanych z zakwaterowaniem Sił Zbrojnych RP, w tym na budowę nowych mieszkań dla żołnierzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane