Analitycy CA IB rekomendują redukcję akcji PKN Orlen

Internet Securities
opublikowano: 21-02-2005, 11:28

Analitycy CA IB podtrzymali rekomendację „redukuj” dla akcji PKN Orlen w najnowszym raporcie datowanym na 3 lutego i opublikowanym w poniedziałek, zawierającym docelową wycenę akcji spółki na poziomie 35 za sztukę.

Analitycy CA IB podtrzymali rekomendację „redukuj” dla akcji PKN Orlen w najnowszym raporcie datowanym na 3 lutego i opublikowanym w poniedziałek, zawierającym docelową wycenę akcji spółki na poziomie 35 za sztukę.

Z raportu wynika, że rekomendacja ta została sporządzona przy cenie rynkowej sięgającej 38,8 zł za akcję PKN Orlen.

W poniedziałek o godz. 10:55 za walor koncernu płacono 45,40 zł (wzrost o 1,57%).

W raporcie datowanym na 14 grudnia ub. r. CA IB obniżyło rekomendację dla walorów Orlenu do „redukuj” z „trzymaj”.

„PKN Orlen przedstawił swoja nową 5-letnią strategię. Sądzimy, że strategia ta nie zawiera żadnych niespodzianek i jest bardzo zgodna z tym, czego oczekuje rynek i tym, co jest niezbędne, by poprawić nastrój wokół spółki. Kluczową sprawą i priorytetem pozostaje wewnętrzna efektywność spółki, z nową falą oszczędności i cięć kosztów, restrukturyzacja oraz sprzedaż aktywów nie stanowiących głównej działalności spółki” – napisali analitycy CA IB w najnowszym raporcie.

„PKN Orlen przedstawił konkretne cele finansowe, jakie zamierza osiągnąć do końca 2009 roku i cele te są bardzo ambitne, jeśli nie agresywne, w naszym mniemaniu” – czytamy dalej.

Analitycy zwracają jednak uwagę, że choć strategia PKN Orlen zawiera bardzo ambitne cele finansowe na koniec 2009 roku, to jednocześnie mówi o niewielu konkretnych projektach i planach spółki. Podkreślają, że strategia Orlenu wskazuje na pewne etapy ekspansji Orlenu oraz zakres dalszych działań tej firmy, jednak nie zawiera oczekiwanych szczegółów na ten temat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Analitycy CA IB rekomendują redukcję akcji PKN Orlen