Analitycy: Na rynek walutowy powraca optymizm

PAP
14-10-2008, 15:19

Na rynek walutowy powraca we wtorek optymizm, obligacje pozostają stabilne - wynika z informacji analityków.

"Złoty zareagował umocnieniem na wypowiedzi prezesa NBP w czasie konferencji po spotkaniu z przedstawicielami banków. Wsparciem dla złotego była także wypowiedź amerykańskiego sekretarza skarbu. W tej chwili złoty się umacnia, przełamaliśmy barierę 3,45/EUR" - powiedział Andrzej Krzemiński z Banku BPH.

Sekretarz Skarbu USA Henry Paulson zaapelował we wtorek do banków, które otrzymają zastrzyk kapitału w wysokości 250 mld USD od rządu USA, aby wykorzystały te fundusze do pobudzenia wzrostu gospodarczego.

Wcześniej źródła zbliżone do rządu podały, że administracja prezydenta George'a W.Busha zainwestuje 125 mld USD w dziewięć największych banków w USA, w tym w Citigroup Inc. i Goldman Sachs Group Inc.

Niewielka poprawa płynności na rynku obligacji oraz wypowiedzi członków Rady Polityki Pieniężnej mogą przekładać się na spadek rentowności - uważają analitycy. Jednak wzrost rentowności na niemieckich bundach zniechęca inwestorów do zakupu obligacji.

"Brak wystarczającej płynności na rynku będzie ograniczał popyt. Myślę, że dopóki nie nastąpi korekta rentowności na bundach, na polskim długu będzie raczej stabilnie" - powiedział Paweł Radwański z BGŻ.

Narodowy Bank Polski w czasie konferencji przedstawił szczegóły "Pakiet zaufania", mającego na celu przywrócenie płynności na rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Analitycy: Na rynek walutowy powraca optymizm