Analitycy oczekują wzrostu cen paliw w przyszłym tygodniu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-04-2006, 18:37

W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się kolejnych wzrostów cen paliw na stacjach, mogą one podrożeć średnio o 2-5 groszy na litrze - przewidują analitycy z biura Reflex, które monitoruje rynek paliwowy.

W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się kolejnych wzrostów cen paliw na stacjach, mogą one podrożeć średnio o 2-5 groszy na litrze - przewidują analitycy z biura Reflex, które monitoruje rynek paliwowy. 

    "W przyszłym tygodniu możliwe są kolejne wzrosty cen paliwa na stacjach, jednak ich skala będzie mniejsza, rzędu 2-5 groszy na litrze" - napisali analitycy biura Reflex  w piątkowym raporcie.

    Ich zdaniem, wzrost cen benzyny jest spowodowany spadkiem poziomu jej zapasów oraz podaży w USA (w związku z naprawami infrastruktury naftowej), przy wysokim popycie.

    "Wysoka cena ropy jest konsekwencją spadku jej podaży z Nigerii oraz nierozstrzygniętą kwestią programu jądrowego Iranu, natomiast nieznaczna przecena destylatów to pierwsza oznaka spadku popytu na oleje w Stanach Zjednoczonych" - uważają eksperci z biura Reflex.

    W tym tygodniu po raz kolejny spadły ceny autogazu. Za litr LPG 6 kwietnia trzeba było zapłacić średnio 2,01 zł za litr, czyli o 3 grosze na litrze mniej niż 30 marca.

    Średnie detaliczne ceny z 7 kwietnia w stosunku do cen z 31 marca ceny benzyn wzrosły odpowiednio: Eurosuper95 i Superplus98 o 8 groszy, a oleju napędowego o 4 gorsze na litrze.

    Poniżej średnie ceny detaliczne paliw (w zł za litr) na dzień 7 kwietnia, na podstawie danych biura Reflex:

               Superplus 98  Euro 95      ON       LPG

PKN Orlen        4,07        3,93       3,79         2,02prywatni         4,01        3,89       3,76         2,01St. Lotos        4,02        3,88       3,79         2,06średnia          4,03        3,90       3,77         2,01

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Analitycy oczekują wzrostu cen paliw w przyszłym tygodniu