Analitycy oczekują wzrostu produkcji przemysłowej i pogłębienia deflacji

ISBNews
opublikowano: 16-09-2015, 13:15

Wzrost produkcji przemysłowej w sierpniu br. przyspieszył (r/r) w porównaniu z poprzednim miesiącem. Według ekonomistów ankietowanych przez ISBnews, produkcja zwiększyła się w sierpniu średnio o 6% r/r. Również deflacja cen producentów (PPI) się pogłębiła - według analityków - i wyniosła 2,3% r/r.

Trzynastu analityków ankietowanych przez ISBnews liczy, że produkcja sprzedana przemysłu odnotowała wzrost od 2% do 8% r/r przy średniej w wysokości 5,96% (wobec wzrostu o 3,8% r/r w lipcu). Według ekonomistów, produkcja budowlana w ubiegłym miesiącu odnotowała wzrost średnio o 3,46% (prognozy od 1,7% do 5,3% wzrostu) wobec spadku o 0,1% r/r w lipcu br.

Ekonomiści spodziewają się, że spadek cen producentów w sierpniu 2015 r. wyniósł od 1,5% r/r do 2,7% r/r, przy średniej na poziomie 2,28% r/r (wobec -1,7% r/r w lipcu br.).

Główny Urząd Statystyczny (GUS) poda dane o produkcji i PPI za sierpień w czwartek, 17 września, o godz. 14.00.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Analitycy oczekują wzrostu produkcji przemysłowej i pogłębienia deflacji