Analitycy odkurzyli akcje z dużym potencjałem?

opublikowano: 30-06-2016, 10:43

Analitycy DM BDM wydali rekomendację "kupuj" dla akcji MFO, producenta profili stalowych. Cena docelowa to 20,63 zł. To 26 proc. powyżej kursu na GPW.

DM BDM zwraca uwagę na niskie wskaźniki rynkowe spółki (w momencie wydawania rekomendacji EV/EBITDA na rok 2016 sięgał 4,0, a C/Z 5,1) oraz dynamikę wyników - w 2016 r. broker oczekuje wzrostu przychodów firmy o 20 proc. do 261 mln zł oraz EBITDA na poziomie 24 mln zł i zysku netto 16,3 mln zł. 

"MFO jest producentem profili stalowych zimnogiętych. Pod względem tonażu spółkę klasyfikujemy do średnich podmiotów działających na krajowym rynku. Jednak pod względem asortymentu MFO akcentuje swoją unikatową ofertę i bogaty katalog produktów. W szczególności spółka jest dostawcą kształtowników specjalnych, wzmocnień okiennych oraz profili do lekkiej zabudowy gipsowo-kartonowej. Stalprodukt szacuje swój udział w zużyciu jawnym kształtowników giętych na zimno na rynku polskim na poziomie ok. 30 %. Na tym tle udział MFO w całym rynku krajowym profili zimnogiętych według naszej symulacji może oscylować w okolicy 10%. W prezentacji wynikowej za 1Q’16 spółka informuje, że jej udział w samym segmencie profili okiennych w Polsce wynosi ok 30%. Podkreślamy, że MFO na tle innych podmiotów produkujących profile stalowe cechuje bardzo wysoki udział eksportu w sprzedaży ogółem (w 2015 roku ok. 43% wartości produkcji MFO trafiło na eksport; zero sprzedaży do Wielkiej Brytanii)" - podano w uzasadnieniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane