Analitycy: paliwa na stacjach będą droższe

DI, PAP
09-09-2011, 13:24

Ceny paliw na stacjach wzrosną, co będzie spowodowanie wzrostem cen paliw w hurcie - prognozują analitycy rynku paliwowego. Paliwa mają zdrożeć o kilkanaście groszy na litrze.

Jak prognozują analitycy e-petrol.pl, w przyszłym tygodniu za litr benzyny bezołowiowej 95 trzeba będzie zapłacić 5,03 – 5,16 zł, a za litr oleju napędowego ok. 5,01 – 5,14 zł. Natomiast autogaz ma kosztować ok. 2,48 – 2,58 zł za litr.

Eksperci biura Reflex wyliczyli, że od dwóch tygodni ceny benzyny 95 (4,99 zł) i oleju napędowego (4,97 zł) utrzymują się na stałym poziomie. "Niestety są to ceny obowiązujące na części stacji, zwłaszcza Orlenu i Lotosu. Na innych stacjach, w tym przede wszystkim na stacjach koncernów zagranicznych, notujemy w tym tygodniu podwyżki do 10 groszy na litrze" - napisali w przesłanym PAP komunikacie. Średnia cena benzyny 95 wzrosła w mijającym tygodniu o 2 grosze na litrze, do poziomu 5,06 zł.

Podwyżki nie ominą także oleju napędowego. Jak informuje e-petrol.pl, na przestrzeni ubiegłego tygodnia hurtowe ceny olejów napędowego i opałowego wzrosły o blisko 50 złotych. "Obecna cena średnia paliwa dieslowskiego w Polsce wynosi 4043,5 zł/m sześc., a w przypadku oleju napędowego cena wynosi 2935,50 zł/m sześc." - poinformował e-petrol.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Energetyka / Analitycy: paliwa na stacjach będą droższe