Analityk podpowiada, który bank ma najtańsze akcje

opublikowano: 19-10-2017, 11:47
aktualizacja: 19-10-2017, 11:54

Jaromir Szortyka, analityk Domu Maklerskiego, podniósł z "trzymaj" do "kupuj" rekomendację dla akcji Banku Millennium. Jego zdaniem są one najtańsze w sektorze, jeśli brać pod uwagę wskaźnik cena/zysk.

"Na bazie naszych prognoz oczyszczonego zysku netto, Millennium jest obecnie wyceniane na poziomie ok. 12-krotności zyski w 2018 r. wobec średniej dla sektora na poziomie ok. 15. O ile dyskonto może częściowo wynikać z ekspozycji na kredyty w CHF, wydaje się nam ono przesadzone, w szczególności porównując Millennium do innych banków z dużą ekspozycją na kredyty walutowe" - napisał w raporcie Jaromir Szortyka.

Specjalista uważa, że w najbardziej jego zdaniem prawdopodobnym scenariuszu rozwiązania problemu kredytów frankowych, jakim jest utworzenie funduszu konwersji, koszt dla Millennium wyniósłby około 550 mln zł. 

"Z punktu widzenia współczynników kapitałowych efekt ten zostanie częściowo skompensowany poprzez konwersję kredytów na złoteg, a w konsekwencji, niższe wymogi kapitałowe" - dodaje Jaromir Szortyka. 

Analityk wycenia jedną akcje banku na 8,4 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analityk podpowiada, który bank ma najtańsze akcje