Analitycy prognozują udany debiut Polmosu Białystok

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-04-2005, 10:24

Na 80 zł ustalił cenę sprzedaży akcji Polmosu Białystok resort skarbu; to bliżej dolnej granicy widełek ustalonych na 77-92 zł. Analitycy spodziewają się, że mimo wysokiej ceny, na debiucie akcje raczej wzrosną. Nie wiadomo tylko, czy zdołają na nich zarobić inwestorzy, którzy wzięli kredyty.

Na 80 zł ustalił cenę sprzedaży akcji Polmosu Białystok resort skarbu; to bliżej dolnej granicy widełek ustalonych na 77-92 zł. Analitycy spodziewają się, że mimo wysokiej ceny, na debiucie akcje raczej wzrosną. Nie wiadomo tylko, czy zdołają na nich zarobić inwestorzy, którzy wzięli kredyty.

"Ten przedział został ustalony za wysoko i każda cena w zasadzie jest za wysoka, ale z drugiej strony walka o spółkę i pęd do posiadania tych akcji jest duży" - powiedziała PAP w piątek Bogna Sikorska z BM BGŻ.

Spodziewana jest duża nadsubskrypcja w transzy inwestorów indywidualnych.

"Czy będzie potem odbiór tych akcji przez instytucje czy ewentualnie jeszcze później przez inwestora strategicznego - zobaczymy. Ogólnie rzecz biorąc, debiut i późniejsze notowania będą na plusie. Pytanie tylko, jak wyjdą na inwestycji ci, którzy wzięli na to niemałe kredyty - czy te koszty uda się pokryć i jeszcze na tym zarobić" - dodaje Sikorska.

W czwartek skończyły się zapisy w transzy inwestorów indywidualnych, w której oferowanych jest 1 mln 445 tys. akcji oraz wiążące zamówienia w liczącej 2 mln 380 tys. akcji transzy dla instytucji.

MSP może też zdecydować o przydziale 1 mln 190 tys. akcji z puli dodatkowej.

Inwestorom indywidualnym, którzy złożyli zapisy do 26 kwietnia, przysługuje 2-proc. dyskonto.

We wtorek, w trakcie zapisów, przedstawiciele DM Penetrator, oferującego akcje spółki, mówili, że w transzy indywidualnej redukcje mogą sięgnąć kilkudziesięciu procent. Również w przypadku instytucji popyt będzie większy niż obejmuje transza.

Pierwsze notowanie akcji Polmosu Białystok na giełdzie jest planowane na 12 maja.

Wraz z ofertą publiczną trwają rokowania w sprawie sprzedaży 51 proc. akcji Polmosu Białystok inwestorowi branżowemu. Oferty wiążące na nabycie tego pakietu złożyły Polmos Lublin, Sobieski Dystrybucja i Central European Distribution Corporation.

MSP zwróciło się do trzech potencjalnych inwestorów uczestniczących w prywatyzacji Polmosu Białystok o poprawienie i wyjaśnienie warunków oferty wiążącej do 5 maja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane