Analitycy: sytuacja na rynku walut i na giełdzie wróciła do normy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-02-2006, 14:34

Po poniedziałkowym zamieszaniu wywołanym zapowiedzią, że prezydent może skrócić kadencję parlamentu, we wtorek sytuacja na rynku walut i na giełdzie ustabilizowała się - uważają analitycy.

Po poniedziałkowym zamieszaniu wywołanym zapowiedzią, że prezydent może skrócić kadencję parlamentu, we wtorek sytuacja na rynku walut i na giełdzie ustabilizowała się - uważają analitycy.

    Wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska, pytana we wtorek w Brukseli o sytuację na rynkach finansowych w związku z ostatnimi wydarzeniami politycznymi w Polsce, powiedziała, że sytuacja ta będzie się stabilizować.

    Gilowska uczestniczy we wtorek w Brukseli w posiedzeniu ministrów finansów krajów UE.

    "Sytuacja będzie się stabilizować. Polska jest dobrym partnerem, wypłacalnym, względnie stabilnym, a finansowo bardzo stabilnym" - powiedziała minister.

    "Jesteśmy w normie. Kurs złotego do euro wynosi aktualnie 3.7945, a kurs złotego do dolara - 3.1850" - powiedział analityk Pekao SA, Tomasz Zdyb.

    "W zasadzie wczorajsze zamieszanie polityczne nie wywołało paniki. Generalnie złoty się osłabił, ale obecnie wszystko wróciło do normy" - dodał.

    Złoty stracił w poniedziałek prawie 3 gr wobec euro i ponad 3 gr do dolara po informacjach, że prezydent może skrócić kadencję parlamentu.

    Również Marek Pokrywka z Domu Maklerskiego Banku Ochrony powiedział, że po poniedziałkowej wyprzedaży do normy wróciła sytuacja na giełdzie.

    "Inwestorzy bardzo nerwowo zareagowali w poniedziałek na możliwość przyspieszonych wyborów, rynek zaczął spadać, nastąpiła duża podaż akcji, moim zdaniem bardzo przesadzona. Gdy okazało, że prezydent nie rozwiąże parlamentu, nastąpiła reakcja odwrotna, czyli dziś mamy rynek wzrostowy, na poziomie plus 1 proc." - powiedział Pokrywka.

    "Panika była wywołana trochę w sposób sztuczny, dlatego obecnie rynek wrócił do poziomu sprzed paniki" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Analitycy: sytuacja na rynku walut i na giełdzie wróciła do normy