Analitycy: Wynagrodzenie w firmach wzrosło w maju o 4,4 proc., zatrudnienie o 3 proc.

Internet Securities
opublikowano: 19-06-2006, 10:29

Wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło w maju w ujęciu rocznym o 3,4-5,2% przy średniej na poziomie 4,4%, natomiast zatrudnienie w tym sektorze wzrosło w ujęciu rocznym o 2,8-3,2% przy średniej na poziomie 3%, wynika z ankiety przeprowadzonej przez agencję ISB.

Wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło w maju w ujęciu rocznym o 3,4-5,2% przy średniej na poziomie 4,4%, natomiast zatrudnienie w tym sektorze wzrosło w ujęciu rocznym o 2,8-3,2% przy średniej na poziomie 3%, wynika z ankiety przeprowadzonej przez agencję ISB.

„Dane makro z tego tygodnia, włączając w to dane o przeciętnym wynagrodzeniu i zatrudnieniu w przedsiębiorstwach, prawdopodobnie pozostaną w cieniu ostatnich zmian nastrojów rynku globalnego do rynków wschodzących” – oceniają ekonomiści Banku Zachodniego WBK.

Podobnego zdania są ekonomiści Citibanku Handlowego, którzy szacują, że dane potwierdzą dobrą koniunkturę na rynku polskim, ale z drugiej strony nie będą miały wpływu na najbliższe decyzje Rady Polityki Pieniężnej (RPP).

Analitycy Danske Banku podkreślają natomiast, że kolejne dane makro płynące z Polski potwierdzą stały wzrost gospodarczy, ale spowolnienie światowej gospodarki może mieć na nią negatywny wpływ.

„Polska drużyna zawiodła na Mundialu, mimo to nie powinna popsuć humorów polskiej gospodarce” – napisali ekonomiści Danske Banku w raporcie.

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw spadło w kwietniu o 1,7% w stosunku do marca, a w ujęciu rocznym zwiększyło się o 4,0% i wyniosło 2570,05 zł.

Przeciętne zatrudnienie w przedsiębiorstwach w kwietniu 2006 roku wzrosło o 0,4% w stosunku do marca, natomiast w ujęciu rocznym wzrosło o 2,8%.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikuje dane o przeciętnym zatrudnieniu i wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw w maju w poniedziałek o godz. 14:00. (ISB)

dag/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Analitycy: Wynagrodzenie w firmach wzrosło w maju o 4,4 proc., zatrudnienie o 3 proc.