Analitycy zareagowali na ostrzeżenie z Alumetalu

18-07-2017, 12:32
aktualizacja: 18-07-2017, 12:38

Michał Sopiel, analityk BZ WBK, obniżyło o prawie 10 proc. do 61,3 zł cenę docelową akcji Alumetalu po tym, jak spółka zasygnalizowała wyraźny spadek zysków w drugim kwartale.

Rekomendacja dla spółki nadal brzmi "trzymaj". W poniedziałek kurs Alumetalu spadł o 14 proc., a we wtorek nieśmiało odbija.

 

Michał Sopiel nie ma wątpliwości, że spadek zysku (EBITDA o 20 proc. kw./kw., zysku netto o 25 proc.; w skali roku spadek sięga 35-50 proc.) nie jest dobrym znakiem w perspektywie krótkoterminowej.

- Zarząd Alumetal jako główną przyczynę niepowodzenia wskazuje malejącą różnicę w cenach złomu i stopów aluminium. Przewidujemy, że podobna tendencja utrzyma się również w trzecim kwartale 2017 r., dlatego obniżamy prognozę EBITDA na 2017 r. o 18 proc. do 96 mln zł (po niedawnej obniżce o 7 proc.). Niższa prognoza wyniku będzie miała również negatywny wpływ na wypłatę dywidendy z zysku za 2017, przewidujemy, że będzie to 2 zł na akcję (30 proc. mniej niż za 2016 r.) - napisał w uzasadnieniu analityk BZ WBK.

Jego zdaniem, chociaż średnioterminowe perspektywy są trudne do przewidzenia, to można liczyć na odbicie się marży EBITDA do długoterminowych średnich na poziomie około 590 zł w długim horyzoncie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analitycy zareagowali na ostrzeżenie z Alumetalu