Analitycy zareagowali na ostrzeżenie z Alumetalu

opublikowano: 18-07-2017, 22:00

Michał Sopiel, analityk BZ WBK, obniżył o prawie 10 proc. do 61,3 zł cenę docelową akcji Alumetalu, po tym jak spółka zasygnalizowała wyraźny spadek zysków w drugim kwartale.

Rekomendacja dla spółki nadal brzmi „trzymaj”. W poniedziałek kurs Alumetalu spadł o 14 proc., a we wtorek nieśmiało odbijał. Michał Sopiel nie ma wątpliwości, że spadek zysku (EBITDA o 20 proc. kw./kw., zysku netto o 25 proc.; w skali roku spadek sięga 35-50 proc.) nie jest dobrym znakiem w perspektywie krótkoterminowej.

„Zarząd Alumetal jako główną przyczynę niepowodzenia wskazuje malejącą różnicę w cenach złomu i stopów aluminium. Przewidujemy, że podobna tendencja utrzyma się również w trzecim kwartale 2017 r., dlatego obniżamy prognozę EBITDA na 2017 r. o 18 proc. do 96 mln zł (po niedawnej obniżce o 7 proc.). Niższa prognoza wyniku będzie miała również negatywny wpływ na wypłatę dywidendy z zysku za 2017, przewidujemy, że będzie to 2 zł na akcję, czyli 30 proc. mniej niż za 2016 r.” — napisał w uzasadnieniu analityk BZ WBK. Jego zdaniem, chociaż średnioterminowe perspektywy są trudne do przewidzenia, można liczyć na odbicie marży EBITDA do długoterminowych średnich na poziomie około 590 zł w długim horyzoncie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analitycy zareagowali na ostrzeżenie z Alumetalu