Analitycy: złoty konsoliduje się wokół poziomu 4,00/EUR

PAP
opublikowano: 18-02-2010, 16:33

Złoty na najbliższych sesjach będzie pozostawać w trendzie bocznym, a jego wartość będzie oscylować wokół poziomu 4,00/EUR - prognozują analitycy. W nadchodzącym tygodniu wahania kursu złotego zamkną się w przedziale 3,95-4,15 wobec euro. Pozytywny trend panować będzie na  krajowym rynku obligacji.

"Do końca tygodnia złoty będzie się poruszał w okolicach 4,00/EUR. To już 5. tydzień, kiedy złoty konsoliduje się wokół 4 złotych za euro i zapewne ta konsolidacja wystąpi także w następnym tygodniu. Do tej pory poruszaliśmy się w przedziale 4,00-4,10/EUR, a w nadchodzącym tygodniu można spodziewać się, że nastąpi konsolidacja w szerszym przedziale 3,95-4,15 za euro" - powiedział PAP Andrzej Krzemiński z banku BPH.

Zdaniem Krzemińskiego, poziom 4,00/EUR nie jest ani poziomem wsparcia, ani oporu.

"Takim poziomem według mnie nigdy nie był, a dziś przekraczaliśmy go wiele razy. Dzisiejsze wahania złotego spowodowane były zmiennymi notowaniami pary euro-dolar. Od rana widoczny był trend osłabiający złotego, doszliśmy do 4,0150 wobec euro. Potem, od godziny 15.00, nastąpiło odbicie na parze EUR-USD i znów zeszliśmy poniżej 4,00/EUR" - powiedział Krzemiński.

Zdaniem ekspertów, na rynku obligacji kontynuowany będzie pozytywny trend.

"Na rynku obligacji można zaobserwować cały czas spokój, który będzie trwał do czasu pojawienia się nieciekawych informacji z rynków światowych. Notowania na rynku FI będą podążały w dotychczasowym wąskim przedziale. Pozytywny trend dla polskich obligacji skarbowych będzie istniał, dopóki polityka fiskalna państwa będzie wyglądała tak jak dotychczas, bądź lepiej" - powiedział PAP Sebastian Cichy, diler obligacji z BNP PARIBAS.

Według niego, czwartkowe dane o produkcji przemysłowej rynek przyjął ze spokojem, a chwilowe osłabienie rynku obligacji można tłumaczyć osłabieniem złotego.

W czwartek GUS podał, że produkcja przemysłowa w styczniu wzrosła o 8,5 proc. rdr wobec konsensusu wzrostu o 5,7 proc., a mdm w styczniu spadła o 5,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane