Analitycy: złoty zyskuje, po decyzji Fed może się jeszcze umocnić

PAP
opublikowano: 03-11-2010, 17:10

Złoty w środę zyskiwał na wartości. Specjaliści wskazują, że ogłoszenie decyzji Fed może pchnąć kurs polskiej waluty w kierunku 3,9 zł/euro.

"Złoty w ciągu dnia zyskał 1 grosz na fali optymizmu przed posiedzeniem Fed" - powiedział Andrzej Krzemiński z banku BPH. "Jesteśmy blisko testowania poziomu 3,92 zł/euro. Wygląda na to, że inwestorzy podzielają wiarę w polską walutę, a wsparcie w postaci pozytywnego komunikatu Fed zachęci do dalszej inwestycji w złotego i przebijemy poziom 3,92 zł/euro i pomaszerujemy w kierunku 3,9 zł/euro" - dodał.

W środę wieczorem ukaże się komunikat po posiedzeniu Fed. Oczekiwania inwestorów koncentrują się nad skalą wykupu przez Rezerwę Federalną papierów skarbowych. Część graczy wspomina o 500 mld USD, część o 750 mld USD, a inni spodziewają się, że Fed będzie dozował skalę poluzowania fiskalnego.

"Środa była spokojnym dniem (na rynku długu - PAP). Jedynie większy ruch był na swapach. Powodem tego było oczekiwanie na decyzję Fed. Jutro, po tym jak poznamy decyzję i uzasadnienie, ceny długu będą już w zupełnie innym miejscu w ślad za długiem kluczowych graczy" - powiedział Henryk Sułek z Banku Millennium. "Długoterminowo kluczowe będą podwyżki i skala stóp procentowych w Polsce. Na razie w cenach jest podwyżka o 25 pb, ale wiemy, że RPP głosowała podwyżkę stóp o 50 pb" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane