Analityk: Brzeszcze niszą wartość Taurona, ale nie taki diabeł straszny

opublikowano: 18-12-2015, 17:00

Tauron to spółka, której akcje warto mieć w portfelu - uważa Kami Kliszcz, analityk Domu Maklerskiego mBanku.

Specjalista obniżył co prawda cenę docelową do 3,73 zł, m.in. po uwzględnieniu transakcji kupna kopalni Brzeszcze, ale podkreśla, że zakup - choć niszczy wartość akcjonariuszy, to nie w skali, w jakiej zdyskontował to rynek.

Tauron to spółka, której akcje warto mieć w portfelu - uważa Kami Kliszcz, analityk Domu Maklerskiego mBanku.
Zobacz więcej

Tauron to spółka, której akcje warto mieć w portfelu - uważa Kami Kliszcz, analityk Domu Maklerskiego mBanku. Fot : Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu"

- Zakup kopalni (...) jednocześnie ogranicza ryzyko zaangażowania w dużo bardziej toksyczne projekty przejęcia KW czy KHW (problematyczna restrukturyzacja, konieczność budowy nowych elektrowni węglowych) - dodaje Kamil Kliszcz.

Zdaniem specjalisty, rynek niesłusznie nie zareagował na emisję 6,3 mld obligacji, podobnie jak na wycofanie przez URE propozycji obniżenia WACC w dystrybucji. Tąpnięcie kursu wywołała natomiast decyzja WZA o braku emisji aportowej od MSP na 370 mln zł. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Analityk: Brzeszcze niszą wartość Taurona, ale nie taki diabeł straszny