Analityk całkowicie zmienił zdanie o spółce. "Kupuj"

Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ, całkowicie zmienił zdanie o akcjach Synthosu i uważa, że zasługują one na zainteresowanie inwestorów.

Dotychczasowa rekomendacja "sprzedaj" została zmieniona na "kupuj", a cena docelowa została podwyższona z 3,4 do 5,1 zł, a więc o 50 proc.

Łukasz Prokopiuk podniósł długoterminowe prognozy cen butadienu, ale ostatnie silne zwyżki cen spot azjatyckiego butadienu traktuje raczej jako efekt nieplanowanych przerw produkcyjnych zakładów produkcyjnych niż jako skutek poprawy fundamentów rynku.

- Podchodzimy do dobrych wyników segmentu butadienu z pewnym sceptycyzmem (...), Niemniej uważamy, że nasze poprzednie długoterminowe założenia odnośnie cen w Azji i Europie na poziomie 800 EUR/t były zbyt konserwatywne, dlatego podwyższamy prognozę w dłuższym okresie do 900 USD/t, co przekłada się pozytywnie na nasze prognozy dla segmentu kauczuków - napisał w raporcie analityk DM BOŚ.

Zmiana prognoz oznacza, że w długim okresie EBITDA będzie wyższa o około 70 mln zł. 

Specjalista podniósł też prognozę marż dla kauczuków SSBR i oczekuje, że dostawy surowców z Unipetrolu wrócą do normalnego poziomu w IV kwartale 2016 r., co pozytywnie wpłynie na EBITDA.

- Ze względu na tańsze dostawy surowców pozytywny efekt w skali roku może wynieść 50-100 mln zł - mówi Łukasz Prokopiuk, który przypomina, że baza historyczna wyników w nadchodzących kwartałach nie będzie szczególnie wymagająca.

Analityk nie wyklucza także wypłaty dodatkowej dywidendy na koniec 2016 r. Oczekuje też dobrych wyników za trzeci kwartał - około 200 mln zł EBITDA i 126 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Chemia / Analityk całkowicie zmienił zdanie o spółce. "Kupuj"