Analityk: ekologia jest w cenie

Szymon Maj
opublikowano: 05-08-2019, 11:50

Analityk zauważa potencjał AC w postaci dobrej ceny LPG, ekspansji zagranicznej i polityki dywidendowej. Rekomendacja dla akcji spółki brzmi „kupuj”.

Analityk Ipopemy Securitire Piotr Jusiński radzi kupować akcje spółki  AC Autogaz z ceną docelową 53 zł.

Uzasadnieniem pozytywnej rekomendacji jest dobra sytuacja rynkowa w postaci stosunku cen autogazu do benzyny/diesla i promocja LPG jako paliwa ekologicznego. Analityk widzi także możliwości ekspansji zagranicznej spółki. 

„Do końca 2019 roku AC zakończy dwuletni program inwestycyjny, dzięki czemu zwiększy swoje moce produkcyjne o 25 proc. w segmentach systemów LPG” ­– mówi analityk.

AC od 8 lat wypłaca regularnie dywidend.
„AC regularnie wypłaca dywidendy na poziomie co najmniej 80 proc.  zysku netto. Zakładamy, że AC utrzyma charakter dywidendowy w długim okresie na poziomie wypłaty 80 proc. zysku netto, co przekłada się na 2,9 zł w 2020 r. i 3,4 zł w 2021 r. dywidendy” – dodaje analityk.

Przewidywany wynik EBITDA dla AC to 55 mln zł w 2019 r.  i 63 mln zł w 2020 r. (wzrost o 13%).
Piotr Jusiński podkreśla ryzyko zależności spółki od sytuacji makroekonomicznej w Rosji i na Ukrainie, co może wpłynąć na cenę LPG. Spółka podlega także wahaniom w polityce podatkowej. Kolejny element to ryzyko konfliktów i zmian kursów walut.

Raport powstał w ramach Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW. Raport Ipopemy Securities dostępny jest od 5 sierpnia na stronie brokera.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Szymon Maj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu