Analityk: najlepszy moment na zakup Budimeksu dopiero nadejdzie

opublikowano: 03-09-2018, 07:48

Krzysztof Pado, analityk DM BDM, podtrzymał rekomendację "redukuj" dla akcji Budimeksu. Cenę docelową obniżył jednak w raporcie z 30 sierpnia ze 115,2 do 108,7 zł.

Jak podkreśla analityk, kurs Budimexu zniżkował już od szczytu z 2017 roku o ponad 50 proc. (uwzględniając wypłacone dywidendy). Jednocześnie od końcówki 2016 roku wskaźnik cen produkcji budowlanej zaczął odnotowywać dodatnie wartości. Dynamika wzrostu cen nabrała w ostatnich miesiącach tempa (wspierana zarówno przez komponent surowcowy jak i pracowniczy) i jest już obecnie wyższa niż przy poprzednim lokalnym szczycie z końca 2011 roku.

Terminal 2 lotniska w Gdańsku Rębiechowie, inwestycja Budimexu
Zobacz więcej

ARC

Terminal 2 lotniska w Gdańsku Rębiechowie, inwestycja Budimexu

- Taka sytuacja jest niekorzystna dla generalnych wykonawców, którzy opierają swoją działa na współpracy z licznymi podwykonawcami. Zwracamy uwagę, że historycznie w ostatnich latach sam moment cyklicznej górki cen produkcji budowlanej nie wskazywał dołka na cenach akcji Budimexu (zarówno po górce cenowej w 2007 i 2011 roku kurs spółki jeszcze wyraźnie tracił przez kilka/kilkanaście miesięcy). Najlepszy moment na zakup akcji Budimexu następował dopiero w okolicach wejścia cen produkcji budowlanej w ujemną dynamikę (2 kw. 09 czy 3 kw. 12). Uważamy, że perspektywa takiego scenariuszu jest jeszcze ograniczona w krótkim i średnim terminie (dynamika cen materiałów zacznie się prawdopodobnie robić płaska w 2019 roku, natomiast nie widać szybkiej perspektywy dla takiego kierunku po stronie wynagrodzeń) - dodaje Krzysztof Pado.

Treść rekomendacji w załączniku Budimex rekomendacja DM BDM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu