Analityk nie może nachwalić się Aliora

KZ
22-03-2017, 22:00

Raport analityka mBanku wskazuje na niezachwianą pozycję Aliora jako faworyta w polskim sektorze bankowym.

Michał Konarski, analityk mBanku, w raporcie zatytułowanym „Harder, Better, Faster, Stronger” podniósł rekomendację dla akcji Alior Banku z „akumuluj” do „kupuj”.

Cenę docelową podniósł do 90 zł.

— Rewizja ceny docelowej wynika z bardziej pozytywnej prognozy zarządu na wyniki w latach 2017-20, która odbiega od naszych dotychczasowych oczekiwań. Uważamy, że strategia banku z ustalonym ROE na poziomie 14 proc. w 2020 r. jest ambitna, ale osiągalna. Pomóc w osiągnięciu strategii mają również zrewidowane na lata 2017-19 niższe koszty integracji (o 264 mln zl), wyższe synergie kosztowe (o 70 mln zł) z wydzieloną częścią banku BPH oraz podwyżki stóp procentowych — podaje w uzasadnieniu Michał Konarski.

Jego zdaniem, brak dywidendy w planach zarządu przez kolejne dwa-trzy lata spowoduje znaczącą poprawę sytuacji kapitałowej banku, która była do tej pory piętą achillesową.

— Umożliwi to dalszy wzrost akcji kredytowej na poziomie 5-6 mld zł netto rocznie, zgodnie z założeniami strategii zarządu. Podtrzymujemy, że Alior Bank ponowi próbę przejęcia kolejnego banku (nie wykluczamy transakcji z RBI), co tym razem powinno spotkać się z większym uznaniem rynku ze względu na historyczny, pozytywny „track-record”. Alior Bank pozostaje naszym faworytem w polskim sektorze bankowym z potencjałem wzrostu na poziomie 25 proc. — dodaje analityk mBanku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analityk nie może nachwalić się Aliora