Analityk trendów rynkowych

DCZ
opublikowano: 03-10-2011, 00:00

NOWY ZAWÓD

W Polsce zawód coolhuntera, tj. osoby, która zajmuje się obserwacją, wykrywaniem i przewidywaniem nowych trendów konsumenckich, to wciąż bardzo młoda profesja. Mimo to zaczyna być obecna w świadomości specjalistów do spraw rynku pracy. W 2010 r. zawód ten został po raz pierwszy ujęty w najnowszej „Klasyfikacji zawodów i specjalności”. Zyskał też polską nazwę: analityk trendów rynkowych – informuje rynek pracy.pl.

Najczęstszym zadaniem takich analityków jest obserwacja i analiza zachowań osób w wieku od 12 do 30 lat. Młodzi ludzie to bowiem grupa konsumencka najbardziej podatna na nowe tendencje i tworząca większość rynkowych wzorców. Głównym obowiązkiem coolhuntera jest więc wychwycenie tego, co akurat wśród młodych modne. Analityk trendów rynkowych zarabia miesięcznie od 2800 do 5600 zł brutto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Analityk trendów rynkowych