Czytasz dzięki

Analityk: w czasie pandemii Polscy szukają mieszkań z ogródkami, tarasami, balkonami

  • PAP
opublikowano: 08-05-2020, 14:03

Ograniczenia wprowadzone w związku z epidemią wpływają na to, jakich nieruchomości szukają Polacy, ocenił w piątkowej analizie Bartosz Turek z HRE Investments. Wskazał, że zainteresowaniem cieszą się mieszkania z tarasami, ogródkami lub przynajmniej balkonami.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

Ekspert zwrócił uwagę, że epidemia wpływa na preferencje osób szukających nieruchomości. "Rekordy popularności biją w ostatnich tygodniach działki rekreacyjne i rodzinne ogródki działkowe. Rekordowym zainteresowaniem cieszą się też domki holenderskie, domki drewniane, przyczepy kempingowe czy kampery" – wyliczył. Ocenił, że wiele osób szuka, w czasie rządowych ograniczeń, wszystkiego co pozwoli zażyć więcej swobody i na kontakt z naturą.

Zdaniem Turka wpływ epidemii na preferencje nabywców widać też w innych segmentach rynku nieruchomości. Jak napisał w analizie, Polacy znacznie chętniej szukają domów na sprzedaż i gotowych na nie projektów. Ale też większych powierzchni.

"W kwietniu najczęściej poszukiwaną minimalną wielkością lokalu było 60 metrów kwadratowych. Jeszcze miesiąc wcześniej dolna granica najczęściej wyszukiwanej powierzchni mieszkania była ustawiona na poziomie 40 metrów" - wyjaśnił. Trend ten dotyczy też domów.

Dodał, że większą popularnością cieszą się obecnie mieszkania z ogródkami, tarasami lub przynajmniej balkonami. "Od kwietnia do 5 maja popyt na mieszkania z ogródkami wzrósł aż o 60 proc. względem liczby zapytań z marca br." - wyliczył. Z kolei mieszkań z tarasami o 63-proc.

Jak czytamy, odradzanie się popytu widać też w segmencie mieszkań z balkonami - były w ostatnim czasie (od 1 kwietnia do 5 maja) wyszukiwane o 19 proc. częściej niż jeszcze w marcu.

Zdaniem eksperta branża ma szanse najszybciej wyjść z epidemicznego ochłodzenia.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane