Analizy Online: aktywa zagranicznych funduszy wzrosły w III kw.

ISBnews
opublikowano: 20-11-2014, 14:26

Aktywa zgromadzone w funduszach zagranicznych wzrosły o 13,6% w skali kwartału do 6.689 mln zł na koniec września, poinformowały Analizy Online.

"Trzeci kwartał 2014 roku był kolejnym bardzo dobrym okresem dla firm zagranicznych oferujących swoje fundusze w Polsce. Udało się bowiem utrzymać dwucyfrową dynamikę aktywów. W grupie 6 monitorowanych przez Analizy Online instytucji w III kwartale wyniosła ona +13,6%. Na koniec września aktywa zgromadzone w oferowanych przez nie fundusze warte były blisko 6,7 mld zł. To najwyższy poziom od kiedy monitorujemy ten segment rynku. Wzrost aktywów wyrażonych w USD był niższy, co wynika z umocnienia się tej waluty i wyniósł +5,0%,do 2,0 mld USD" - czytamy w komunikacie.

Analizy Online wyjaśniają, że tak dynamiczny wzrost aktywów wynika z dużego zainteresowania klientów funduszami. Bilans sprzedaży w III kwartale przekroczył +0,7 mld zł, podczas gdy w II kwartale wyniósł ponad +0,5 mld zł.

"Największym segmentem pozostają fundusze dłużne, które od kwietnia notują systematyczny wzrost aktywów. W ciągu zaledwie 3 miesięcy (lipiec – wrzesień) powiększyły się o blisko +0,5 mld zł. Klienci preferują rozwiązania, których zarządzający poszukują okazji inwestycyjnych globalnie, w różnych regionach i sektorach rynku dłużnego" - czytamy dalej.

Dwucyfrową dynamikę aktywów odnotowały także fundusze akcyjne, które powiększyły się o blisko +0,4 mld zł do 2,1 mld zł. Klienci najchętniej wpłacali środki do funduszy akcji azjatyckich oraz inwestujących globalnie, podsumowano w komunikacie.

Zaprezentowane w raporcie Analiz Online aktywa pochodzą od instytucji zagranicznych, których tytuły uczestnictwa były dystrybuowane na podstawie notyfikacji Komisji Nadzoru Finansowego, oraz w wyniku sprzedaży poprzez ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane