Analizy Online: Wartość akcji w portfelach TFI wzrosła w II do 5,7 mld zł

30-03-2004, 16:24

Po dwóch miesiącach roku wartość akcji w portfelach funduszy inwestujących na rynku akcji wrosła o 6,4 proc. i osiągnęła rekordową wysokość 5,7 mld zł, poinformowała firma badawcza Analizy Online. Łączne aktywa z grupy funduszy stabilnego wzrostu, funduszy mieszanych oraz polskich akcji wzrosły o 10,1 proc. do 12,3 mld zł.

Udział akcji w łącznej wartości środków zgromadzonych w funduszach inwestujących na rynku akcji spadł w lutym do 46,8 proc.

- Naszym zdaniem, na spadek złożyła się głównie niechęć do nowych inwestycji zarządzających funduszami realizującymi mieszaną politykę inwestycyjną – informują Analizy Online.

Analitycy uważają, że spadek ten może być pierwszym od dłuższego czasu sygnałem wzrostu obaw o trwałość koniunktury giełdowej.

Według szacunków Analiz Online, w lutym na GPW napłynęło z funduszy inwestycyjnych o 95 mln zł więcej, niż z niej wypłynęło.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analizy Online: Wartość akcji w portfelach TFI wzrosła w II do 5,7 mld zł