Ancyparowicz: stopy nie zmienią się w tym roku, a może i w przyszłym

opublikowano: 24-06-2019, 14:24

Grażyna Ancyparowicz z RPP uważa, że choć inflacja może przyspieszyć, jest mało prawdopodobne przekroczenie górnej granicy zakresu wyznaczonego przez NBP, co oznacza utrzymanie stóp na obecnym poziomie w tym, a być może i w przyszłym roku, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że Rada Polityki Pieniężnej utrzymuje główną stopę na rekordowo niskim poziomie 1,5 proc. od marca 2015 roku, a inflacja, pomimo ostatniego wzrostu, jest nadal blisko środka przedziału wyznaczonego przez bank centralny na 2,5 proc. plus, minus 1 pkt. procentowy.

Grażyna Ancyparowicz
Filip Blazejowski/FORUM

- Moim zdaniem stopy nie zmienią się do końca tego roku, a może nawet do końca przyszłego roku – powiedziała Reutersowi Ancyparowicz. – Będę tak głosować nawet jeśli okaże się, że inflacja przyspiesza – dodała.

Zaznaczyła, że nie spodziewa się znaczącego przyspieszenia inflacji. Wskazała, że wiele cen jest administrowanych i „trzymanych pod kontrolą”.

- Rząd zrobi wszystko, aby nie wzrosły ceny żywności i energii – powiedziała Ancyparowicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane