Andrzej Klesyk inwestuje w GIVT

  • DI
opublikowano: 21-06-2018, 12:21
aktualizacja: 21-06-2018, 12:23

Andrzej Klesyk, wieloletni prezes PZU, inwestor, doradca i anioł biznesu, jest w gronie inwestorów platformy technologicznej GIVT, która pomaga pasażerom linii lotniczych w uzyskaniu odszkodowań za opóźnione lub odwołane loty - poinformowała firma w komunikacie.

- GIVT to przedsięwzięcie o bardzo dużym potencjale biznesowym, a mój udział w nim z pewnością nie ograniczy się tylko do wsparcia finansowego. Do spółki wnoszę moje doświadczenie zawodowe związane nie tylko z branżami finansową i ubezpieczeniową, ale także z rozwijaniem start-upów. Cieszę się, że od początku uczestniczę w rozwoju GIVT, w tym w jego obecnej, międzynarodowej ekspansji – powiedział Andrzej Klesyk.

Zobacz więcej

Andrzej Klesyk

Marek Wiśniewski

W ciągu nieco ponad roku od rozpoczęcia działalności, platforma GIVT obsłużyła na polskim rynku kilkanaście tysięcy klientów, pomagając im w odzyskaniu odszkodowań na łączną sumę około 10 mln zł. Rynek, na którym działa platforma GIVT, to około 15 mln pasażerów w skali roku borykających się z opóźnionymi lub odwołanymi lotami.

- Z Andrzejem Klesykiem znamy się od wielu lat. Wspólnie budowaliśmy Handlobank oraz Inteligo. Jestem dumny, że możemy z Andrzejem kontynuować naszą biznesową przygodę, tym razem rozwijając dynamicznie nowy, technologiczny i międzynarodowy biznes – powiedział prezes GIVT Jacek Podoba.

W latach 2007-2015 Andrzej Klesyk pełnił funkcję prezesa zarządu PZU. W 2010 r. został powołany do Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów.  Po odejściu z PZU Klesyk zainwestował m.in. w polski fintech Billon, rozwijający system płatności elektronicznych bez pośrednictwa banku – w technologii blockchain.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu