Andrzej Niewiński dołączył do zarządu Polic

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 06-08-2006, 18:56

Rada Nadzorcza Polic powołała Andrzeja Niewińskiego na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za sprawy ekonomiczne.

Rada Nadzorcza Polic powołała Andrzeja Niewińskiego na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za sprawy ekonomiczne. Członkowie rady rozpatrzyli też aplikacje napływające w konkursie na prezesa i drugiego członka zarządu i zdecydowali się na powtórzenie konkursu.

Zgodnie z decyzją rady, do obecnego dwuosobowego zarządu, który tworzą członkowie i Wojciech Kolenda, powołano Andrzeja Niewińskiego, który został wiceprezesem ds. ekonomicznych spółki. Niewiński zacznie pracę od 1 września.

Andrzej Niewiński ma 44 lata, jest doktorem nauk ekonomicznych, absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego, z którym był związany jako pracownik naukowy. W latach 1997 – 2002 zawodowo związany z Zakładami Mięsnymi „Agryf” w Szczecinie, gdzie był dyrektorem ekonomicznym, a następnie prezesem. Do 2004 roku był głównym księgowym w Zakładach Mięsnych Sokołów, a od 2004 roku prezesem Okechamp, spółki z kapitałem holenderskim zatrudniającej blisko 1000 pracowników.

Rada nadzorcza przeanalizowała też aplikacje, które wpłynęły w konkursie na stanowisko prezesa i członka zarządu ds. technicznych i inwestycyjnych. Na oba te stanowiska rozpisane zostanie nowe postępowanie kwalifikacyjne.

Zakłady Chemiczne Police są jedną z największych firm chemicznych w Polsce zaliczanych do grupy podmiotów tzw. Wielkiej Syntezy Chemicznej. W 1995 roku Police zostały przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W lipcu 2005 roku debiutowały na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

DA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Andrzej Niewiński dołączył do zarządu Polic