Czytasz dzięki

Andrzej Tyrała pozostaje na stanowisku prezesa Polfy Warszawa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-09-2005, 18:56

Andrzej Tyrała pozostaje na stanowisku prezesa Polfy Warszawa. W wyniku piątkowego protestu załogi rada nadzorcza spółki ponownie powołała Tyrałę na stanowisko prezesa Polfy Warszawa, z którego został odwołany w czwartek - poinformowała Polfa Warszawa w piątkowym komunikacie.

Andrzej Tyrała pozostaje na stanowisku prezesa Polfy Warszawa. W wyniku piątkowego protestu załogi rada nadzorcza spółki ponownie powołała Tyrałę na stanowisko prezesa Polfy Warszawa, z którego został odwołany w czwartek - poinformowała Polfa Warszawa w piątkowym komunikacie.  

    "Po trwającej dziś (w piątek, 2 września - PAP) akcji protestacyjnej w Polfie Warszawa, zebrała się rada nadzorcza spółki, która anulowała czwartkowe odwołanie ze stanowiska Andrzeja Tyrały, prezesa Polfy Warszawa, spółki wchodzącej w skład Polskiego Holdingu Farmaceutycznego (PHF). (...) Na wczorajszym (czwartkowym - PPA) posiedzeniu rada nadzorcza spółki odwołała go ze stanowiska" - czytamy w komunikacie.            

    W następstwie decyzji rady nadzorczej w piątek rano niezgadzająca się z tą decyzją załoga rozpoczęła akcję protestacyjną - zatrzymano maszyny i linie produkcyjne.

    "Około godziny 13.30 związkowcy powrócili z negocjacji w Ministerstwie Skarbu z decyzją ponownego zebrania się rady nadzorczej Polfy mającej wycofać swoje decyzje i na nowo powołać prezesa Tyrałę na stanowisko. Duży wpływ na taki obrót spraw miało wspólne stanowisko związków zawodowych Polfy Warszawa i popierających je zarządów pozostałych dwóch Polf wchodzących w skład Holdingu - Polfy Tarchomin i Polfy Pabianice" - poinformowała spółka.

    Jak powiedział w piątek PAP szef związków zawodowych Polfy Warszawa, Mirosław Miara, Tyrała został w czwartek odwołany niezgodnie z prawem, ponieważ w programie posiedzenia rady nadzorczej nie było takiego punktu. W trakcie negocjacji Ministerstwo Skarbu Państwa przyznało, że procedury nie były prawidłowe.

    PHF został powołany 16 kwietnia 2004 roku przez Ministra Skarbu Państwa. Do spółki na pokrycie jej kapitału zakładowego wniesiono po 80 proc. akcji Polfy Warszawa i Polfy Pabianice. W krótkim czasie kapitał spółki został podwyższony i pokryty akcjami Polfy Tarchomin. Na siedzibę powołanej spółki wyznaczono Pabianice. W 2006 r. planowana jest prywatyzacja holdingu za pośrednictwem Giełdy Papierów Wartościowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane