Angielski i japoński telewizyjny kanał biznesowy w Szanghaju

DI, PAP
16-12-2007, 07:52

Władze Szanghaju, stolicy finansowej Chin, otwierają specjalny międzynarodowy biznesowy kanał telewizyjny w dwóch językach, angielskim i japońskim - podała w niedzielę oficjalna chińska agencja prasowa Xinhua.

Decyzja stanowi krok na drodze do spełnienia ambicji wielomilionowego miasta, by stać się "międzynarodową i kulturalną metropolią" - precyzuje agencja.

Międzynarodowy Kanał Szanghajski nadawał będzie przez 19 godzin na dobę wiadomości polityczne i gospodarcze, programy rozrywkowe, wieści z świata mody, zagraniczne programy telewizyjne i filmy. Do wyboru będą 2 języki - angielski i japoński, z tłumaczeniem chińskim u dołu ekranu.

"Spodziewamy się, że stanie się on naszym oknem na świat, pokazującym gospodarczy i kulturalny rozwój Szanghaju" - podał Li Ruigang, prezes Szanghajskiej Grupy Medialnej, która jest właścicielem kanału rozpoczynającego nadawanie 1 stycznia.

Władze Chin, które przyczyniły się w ostatnich latach do boom gospodarczego w tym kraju, jednocześnie do tej pory ściśle strzegły monopolu informacyjnego i propagandowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Angielski i japoński telewizyjny kanał biznesowy w Szanghaju